ورق استیل۳۰۴

ورق استیل۳۰۴

«آرتا استیل»_فولاد ضد زنگ ازسه گروه اصلی تشکیل شده است که دو آلیاژ سری ۳۰۰ و ۴۰۰ پر مصرفترین گرید استیل هستند ومصرف آنها از گرید ۲۰۰ بیشتر میباشد  ورق استیل ۳۰۰ رایج ترین وپرمصرف ترین فولاد ضد زنگ میباشد. ترکیبات این ورق شامل دو عنصر کروم و نیکل با کربن کمتر از یک درصد به عنوان اجزای غیر اصلی آهن است. این گرید به دلیل داشتن نیکل خاصیت غیر مغناطیسی به خود گرفته است به آن ورق استیل نگیر نیز گفته میشود. به عبارت دیگر نگیر به ورق هایی گفته می شود که از نوع آستنیتی هستند و از وجود نیکل در آلیاژ استیل گرید ۳۰۰ ناشی می گردد. مقاومت این آلیاژدر برابر خوردگی وحرارت از فولاد معمولی بیشتر است.

فولاد ۳۰۴ بخشی از استاندارد ۸/۱۸فولاد ضد زنگ است. این ورق در انواع مختلفی از محصولات از جمله ورق استیل ۳۰۴براق،مات،خشدار،طلایی… موجود میباشد.
این ورق دارای ۱۸درصد کروم و ۸-۱۰درصد نیکل میباشد یکی از ساده ترین راه های تشخیص استیل سری ۳۰۰استفاده از آهنربا میباشد.

این ورق در صنایع مختلفی مثل نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دارویی و غذایی و… مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه در صندلی های آشپزخانه، سینک ظرفشویی، فریزر، مخازن شیمیایی به ویژه مخازن انتقال مواد شیمیایی، فریزر، مبدل های حرارتی و … به کار برده می شود.

ورق استیل ۳۰۴L _این ورق ورژن کم کربن ۳۰۴ میباشد .دراین نوع فولاد مقدار قابل توجهی کربن کاهش دادت شده وبه این دلیل استیل ۳۰۴L نرم تر ودارای انعطاف بیشتر نسبت به سری۳۰۴میباشد که در فرایند جوشکاری وجوش پذیری تاثیر خاصی به وجود آمده، و تا حدودی از خوردگی محل جوشکاری  جلو گیری میشود برخی از محصولات  هر دو ویژگی و معیارهای ۳۰۴ و ۳۰۴L را دارا هستند. استیل ۳۰۴H هم  یک فولاد با مقدار کربن بیشتر است که برای مصرف در دمای بالا مناسب تر میباشد

ورق استیل ۳۰۴در صنایع مختلف همچون:ساخت مخازن استیل،ماشین آلات مواد غذایی،تجهیزات آشپز خانه ها، کابین آسانسور، انواع سازه های دکوراتیو، صنعت ساختمان، و… مورد استفاده قرار میگیرد.

«فروشگاه آرتا استیل وارد کننده وتوزیع کننده کیه ورقهای استیل درگرید ۳۰۴-۳۰۴Lبصورت مستقیم وبا قیمت مناسب درخدمت همکاران وصنعتگران محترم میباشد»

نظر دهید

Phone icon
Call Now Button