میلگرد اصل و راه تشخیص آن

  • خانه / میلگرد اصل و راه تشخیص آن

میلگرد اصل و راه تشخیص آن

میلگرد اصل ، آیا تاکنون کالای تقلبی خریداری کرده اید؟ روش های شناسایی کالای تقلبی از اصل چیست؟ در مورد میلگرد، چگونه می توان میلگرد تقلبی را از اصل آن تشخیص داد؟ امروزه محصولات فولادی در تمامی صنایع و به ویژه صنعت ساختمان سازی کاربرد وسیعی دارند، تا جایی که می توان گفت بدون وجود محصولات فولادی ساخت یک ساختمان امکان پذیر نخواهد بود. یکی از محصولات فولادی پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی، میلگرد می باشد.

میلگرد اصل

جالب است بدانید میلگرد نیز از بازار کالاهای تقلبی بی نصیب نبوده است و افراد سودجو میلگردهای تقلبی خود را به جای میلگردهای برندهای معتبر در بازار آهن آلات به فروش می رسانند. البته این مسئله خیلی نگران کننده نیست، شما به عنوان خریدار میلگرد، از ویژگی ها و مشخصات میلگرد اصل باید مطلع باشید تا هیچ گاه در دام متقلبان نخواهید افتاد.

میلگرد اصل

در بازار پررونق آهن آلات و به ویژه میلگرد همواره سودجویان زیادی وجود دارد. میلگردهای تقلبی زیادی در بازار وجود دارد که آگاهی از ویژگی ها و استانداردهای میلگرد اصل می تواند ما از دام میلگردهای تقلبی دور نماید.

میلگرد اصل

روش های شناسایی میلگرد اصل استاندارد

محصولات فولادی و به ویژه میلگرد در صنعت ساختمان سازی نقش کلیدی و مهمی دارند. کاربرد وسیع میلگرد در صنعت ساختمان سازی باعث افزایش تعداد کارخانه های تولید میلگرد شده است. از طرفی، به دلیل وجود سود بالا در این صنعت، افراد سودجو با هدف سود بیشتر، محصولات تقلبی و بدون کیفیت خود را وارد بازار می‌کنند.

میلگرد اصل

لازم است بدانید وارد کردن میلگرد تقلبی می تواند باعث ضررهای جبران ناپذیر مالی و جانی شود، به همین دلیل خریداران میلگرد، باید قبل از انجام سفارش و خرید میلگرد، از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایند. میلگرد فاکتورها و ویژگی های مهمی دارد که آگاهی از آن ها همان وجه تمایز میان میلگرد تقلبی از اصل خواهد بود که به معرفی آن ها می پردازیم.

علائم اختصاری میلگردها

کارخانه های تولیدکننده میلگرد هر کدام دارای علامت اختصاری و مشخصات خاص خود بر روی میلگردها هستند که شناسایی و آشنایی با آن ها می تواند ما در تشخیص میلگرد تقلبی از اصل راهنمایی کند. هنگام خرید میلگرد باید به علائم اختصاری میلگرد توجه نمود تا از خرید میلگرد تقلبی در امان باشیم. علائم اختصاری میلگرد معمولا به صورت برجسته بر روی آن حک می شود. حک شدن علائم اختصاری به صورت دستی و یا با سنبه دلیل بر تقلبی بودن میلگرد می باشد.

میلگرد اصل

علائم اختصاری حک شده روی میلگرد به شرح زیر است:

SA: میلگرد آجدار ۵۰۰ ، روش تولید: آلیاژی ، نوع آج: آجدار مرکب.

CT: میلگرد آجدار ۴۰۰ ، روش تولید: ترمکس (خنک کاری) ، نوع آج: آجدار جناقی.

CU: میلگرد آجدار ۴۰۰ ، روش تولید: آلیاژی ، نوع آج: آجدار جناقی.

T: میلگرد آجدار ۳۶۰ ، روش تولید: ترمکس (خنک کاری) ، نوع آج: آجدار مارپیچ.

JU: میلگرد آجدار ۳۴۰ ، روش تولید: آلیاژی ، نوع آج: آجدار مارپیچ.

لازم به ذکر است اعداد ۴۰۰، ۵۰۰، ۳۴۰ بیانگر میزان کششی میلگرد در حالت تسلیم است.

پلاک شناسایی میلگرد اصل

یکی از ابتدایی ترین روش های شناخت میلگرد اصلی از میلگرد تقلبی وجود پلاک های نصب شده بر روی بندل میلگرد می باشد. پلاک شناسایی میلگرد نماد و هویت میلگرد را معرفی می کند و به صورت ورق فلزی یا برچسب روی آن نصب می شود. پلاک شناسایی شامل اطلاعاتی مثل تاریخ تولید، شماره شناسایی میلگرد، وزن بندل، گرید، استانداردهای کسب شده و غیره می باشد که خریداران با یک نگاه می توانند متوجه این ویژگی های میلگرد شوند.

میلگرد اصل

وزن میلگرد

میلگردها دارای ویژگی منحصر به فردی هستند به نام وزن میلگرد. مرجع وزنی میلگرد جدول اشتال میلگرد می باشد. کارخانه و برندهای معتبر مانند ذوب آهن اصفهان محصولات فولادی و میلگرد تولید شده خود را برحسب جدول وزن اشتال تولید می نمایند. لازم است بدانید میلگردهای تقلبی اختلاف وزنی زیادی با میلگردهای جدول اشتال دارند.

هرچه میلگرد وزن بیشتری داشته باشد مرغوب تر است و دارای هزینه و ارزش بیشتری نیز می باشد و معمولا خریداران به دنبال میلگرد سبک تر هستند تا هزینه کمتری بابت آن پرداخت کنند اما شاخص وزن یکی از استانداردهای مهم در میلگرد اصل می باشد که باید به آن توجه داشت.

میلگرد اصل

رنگ میلگرد

اصولا میلگرد اصل و با کیفیتی که از کارخانه های تولید میلگرد خارج می شود به رنگ تیره و مشکی می باشد. لازم است بدانید رنگ میلگرد گاهی بر اثر رطوبت و آب باران به زرد تغییر می کند. رنگ زرد در واقع همان زنگار است. زنگار اگر در مدت کوتاه تشکیل شده باشد و در عمق میلگرد نفوذ نکرده باشد، خللی در کیفیت میلگرد ایجاد نمی کند.

برگ آنالیز میلگرد

برگ آنالیز محصول از مهم ترین روش های تشخیص میلگرد تقلبی و اصل است. در هنگام خرید میلگرد به خاطر داشته باشید که محصولات فولادی و میلگرد استاندارد، باید برگ آنالیز به همراه خود داشته باشد. برگ آنالیز میلگرد در واقع برگه آزمون ‌کوانتومتری و تاییده آزمایشگاهی است که شامل درصد ترکیبات میلگرد است. برگ آنالیز میلگرد همچنین شامل استحکام کششی، طول و وزن دقیق آن می باشد. محصولات اصل و استاندارد شامل برگ آنالیز می باشند و در هنگام خرید میلگرد، خریدار می تواندآن را از فروشنده درخواست نماید.

میلگرد اصل

آرتا استیل تهران متخصص واردات و توزیع انواع ورق های آلیاژی، استنلس استیل و فولاد ضد زنگ، میلگردهای استنلس استیل، لوله و پروفیل و ورقهای فنری، آمادگی خود را جهت همکاری و تأمین کلیه مقاطع فولادی و استنلس استیل به صنعتگران محترم اعلام می دارد. همچنین شما به راحتی می‌ توانید با کارشناسان ما تماس و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید .

نظر دهید

Phone icon
Call Now Button