مخازن آب استیل

مخازن آب استیل

مخازن آب استیل ، استنلس استیل یکی از آلیاژ های پایه فولادی است که مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد. از این رو برای تولید مخازن ذخیره آب بسیار مناسب است.هنگامی که به خرید یک مخزن ذخیره آب جدید فکر می‌کنید ، چندین نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ملاحظات مهم برای اکثر افرادی که قصد تهیه یک مخزن ذخیره آب را دارند، پارامترهایی نظیر هزینه، مکان قرارگیری مخزن و اندازه آن می‌باشد.

مخازن آب استیل

یکی دیگر از موارد مهمی که اکثر افراد هنگام خرید مخزن آب به آن توجه نمی‌کنند، مواد به کار رفته در ساخت آن است. مخازن ذخیره آب از مواد مختلفی نظیر پلی‌اتیلن و فولاد و بتن تولید می گردند . که هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارند. با این حال، مخازن آب تولیدی از ورق استیل نگیر بیشتر از سایر مخازن ذخیره آب مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بیشترین کاربرد مواد استفاده شده در ساخت مخازن ذخیره آب، ورق استیل 304 می‌باشد که به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی، دوام بیشتری نسبت به بتن، پلاستیک یا فولاد کربنی دارد . با آنکه قیمت ورق استیل 304 بالاتر از مواد دیگر می‌باشد ، ولی سهولت ساخت مخزن با این مواد و دوام بیشتر آن نسبت به سایر مخازن، استفاده از آنرا توجیه‌پذیر می‌کند. 

مخازن آب استیل

خواص خوردگی مخازن ذخیره آب

ورق استیل نگیر خصوصاً ورق استیل 304 آلیاژی مقاوم در برابر اکسیداسیون ناشی از مواد ضد‌باکتری(Biocide) و آب می‌باشد . لذا همین امر موجب گردیده در صنایعی که نیاز به ذخیره آب و مواد خورنده است ، مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، هیچ نوع پوشش خارجی یا داخلی برای مخازن ساخته شده از این مواد مورد نیاز نیست . که موجب گردیده قیمت ورق استیل 304 نسبت به فولادهای کربنی ساده قابل رقابت باشد.

مخازن آب استیل

به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که طول عمر و دوام مخازن آب از این جنس و نوع آلیاژ مقاومت بیشتری در برابر خوردگی شیاری، حبابی (کاویتاسیون) و سایشی در انواع آب های خالص و آلوده به ذرات معلق را دارند. این ماده همچنین در برابر حرارت و در معرض تشعشعات مضر مقاوم است . هیچگونه نگرانی ناشی از احتمال آزاد شدن یون‌های فلزی در آب و به خطر افتادن سلامت انسان‌ها وجود ندارد.

مخازن آب استیل

طول عمر و دوام

این مواد دارای انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیری مکانیکی مناسبی می‌باشند . لذا مخازن تولید گردیده از آنها کمتر دچار ترک‌ خوردگی، شکستگی یا ترکیدگی ناشی از یخ‌زدگی می‌شوند. برخی از افراد به دلیل صرفه‌جویی اقتصادی و پرداخت هزینه کمتر، از مخازن بتنی استفاده می‌کنند. ولی چیزی که بسیاری از کاربران از آن غافل هستنداین است که مخازن ذخیره آب بتنی غیربهداشتی است . همچنین نسبت به رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها و همچنین نشت مواد شیمیایی بسیار حساس هستند.

مخازن آب استیل

همچنین از آنجایی که مخازن بتنی متخلخل می¬باشند، باعث سایش و جدایش کلسیم از دیواره مخزن و درنتیجه آلودگی آب می‌گردد. در صورتیکه مخازن ذخیره آب تولید گردیده از آلیاژهای مقاوم به خوردگی، بهداشتی بوده و به دلیل پایداری شیمیایی بالایی که دارند در تماس با آب به صورت یک فلز بی‌اثر رفتار می‌کند. 

مخازن آب استیل

قابلیت بازیافت

مخازن ذخیره آب تولیدی از این آلیاژها سازگار با محیط زیست هستند. پیشرفت در تولید آنها در سال‌های گذشته بر استفاده بهینه از منابع طبیعی و انرژی متمرکز می باشد . به گونه‌ای که در حال حاضر اکثر مخازن ذخیره‌سازی موجود از جنس این مواد حاوی 60 تا 70 درصد مواد بازیافتی هستند.

قابلیت حمل و نقل و تغییر مکان

در ملاحظات می بینیم که بسیاری از مخازن بتنی ذخیره آب در یک مکان مشخص نصب می‌شوند و برای همیشه در محل ثابت خود باقی می‌مانند. که این یک نقطه ضعف بزرگ می‌باشد، زیرا برای همه کاربردها مناسب نیست. ممکن است یک شرکت نیاز به تغییر مکان مخزن آب داشته باشد که جابجایی مخازن ذخیره آب بتنی ثابت تقریباً غیرممکن خواهد بود. از طرفی شرکت‌هایی که از مخازن ذخیره آب از جنس آلیاژهای فلزی استفاده می‌کنند، می‌توانند به راحتی مخزن خود را با لیفتراک به مکان دیگری منتقل نمایند. این کار دشواری و استرس مربوط به جابجایی یک مخزن بتنی را از بین می‌برد. 

مخازن آب استیل

ارزش زیبایی شناختی 

مخازن ذخیره‌سازی تولیدی با پلاستیک یا بتن دارای ظاهر جذاب نیستند. آنها تنها پس از چند سال استفاده کسل کننده به نظر می‌رسند. درصورتیکه در بیشتر موارد، مخازن ذخیره آب فلزی حتی پس از سالها سرویس، جدید به نظر می‌رسند. علاوه بر این، آنها را می‌توان برای مطابقت با محیط اطراف رنگ کرد. 

مخازن آب استیل

آب آشامیدنی به عنوان بازاریست که در آن فرصت‌های روشنی برای افزایش استفاده از فلزات زیست‌سازگار که سلامت جامعه و محیط زیست را تهدید نکند، وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از انجمن‌های توسعه فلزات مقاوم به خوردگی که در کشورهای بزرگی نظیر استرالیا، چین، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، تایلند، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا مستقر هستند.

Oil tank

همچنین در حال همکاری نزدیک با شرکای محلی برای افزایش آگاهی در خصوص مزایای استفاده از این مواد می‌باشند و به مصرف‌کنندگان اطمینان می‌دهند که دانش لازم از عملکرد خوب این مواد در دسترس بشر بوده و مزایای استفاده از آن اثبات گردیده است. همانطور که مشاهده شد، مزایای بسیاری در خصوص مخازن ذخیره آب فلزی وجود دارد که کارآیی آنها را نسبت به سایر مخازن ذخیره‌سازی نظیر مخازن بتنی، بهتر می‌سازد.

مخازن آب استیل


آرتا استیل تهران
 
متخصص واردات و توزیع انواع ورق های آلیاژی، استنلس استیل و فولاد ضد زنگ، میلگردهای استنلس استیل، لوله و پروفیل و ورقهای فنری، آمادگی خود را جهت همکاری و تأمین کلیه مقاطع فولادی و استنلس استیل به صنعتگران محترم اعلام می دارد. همچنین شما به راحتی می‌ توانید با کارشناسان ما تماس و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید .

نظر دهید

Phone icon
Call Now Button