فولاد ضدزنگ انقلابی در صنایع معدنی

  • خانه / فولاد ضدزنگ انقلابی در صنایع معدنی

فولاد ضدزنگ انقلابی در صنایع معدنی

فولاد ضدزنگ انقلابی در صنایع معدنی ؛ صنایع معدنی، یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها برای تولید ابزار و ماشین‌آلات مدرن است. اما همواره در همزیستی با محیط زیست، یعنی ردپای کربن، با مشکلات جدی مواجه می باشد. هر شرکت معدنی باید اطمینان حاصل کند که فرآیندهایش تا حد امکان، کمترین میزان انتشار و محصولات جانبی مضر را تولید می‌کند. تنها راه قابل قبول برای دستیابی به حداکثر روش‌های سازگار با محیط زیست، تکیه بر منابع انرژی تجدیدپذیر و استفاده از مواد قابل بازیافت می باشد.

استخراج شامل پردازش، ذخیره سازی و حمل و نقل سیالات و فلزات بسیار واکنش پذیر می باشد. کارایی هر فرآیند، به عدم واکنش پذیری، انعطاف‌پذیری ظروف و ابزار مورد استفاده در طول فرآیند بستگی دارد. تنها آلیاژی که به بهترین وجه همه این معیارها را برآورده می‌کند و ثابت کرده است استنلس استیل نام دارد. که قابل اعتمادترین ماده اولیه برای طراحی ابزار و ماشین آلات معدنی است.

استنلس استیل

همه می‌دانند فولاد ضدزنگ، تنها آلیاژی است که در برابر خوردگی و در محیط‌های مختلف مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. از این رو، برای پردازش و ذخیره محصولات معدنی ایده آل است. و در صورت استفاده از سایر فلزات مبتنی بر کربن، به سرعت ظروف و انبارها دچار فرسایش می‌شوند.

با این حال، یکی دیگر از ویژگی‌های شگفت انگیز استنلس استیل که می‌تواند به صنعت معدن کمک زیادی کند. تا فرآیندهای خود را کربن‌زدایی نماید، قابلیت استفاده مجدد آن است. فولاد ضدزنگ بیشترین طول عمر را در محیط‌های خورنده دارد و تنها آلیاژی است که تقریباً ۱۰۰٪ قابل بازیافت است. عناصر ارزشمندی مانند کروم، نیکل و مولیبدن را می‌توان به طور موثر از قراضه استنلس استیل جدا کرد. تا برای تولید میلگرد استیل و ورق استیل جدید، استفاده نمود.

فولاد ضد زنگ انقلابی در صنایع

کاربردهای فولاد ضدزنگ در فرآیندهای معدنی

فرآیند غربالگری در استخراج معدن، حیاتی‌ترین مرحله برای خرد کردن و جداسازی عناصر متمایز از طریق غربال، با اندازه‌های مختلف شبکه است. با این حال، اگر شبکه از فلزات با سایش بالا و مقاومت شیمیایی ضعیف ساخته شده باشد، دانه‌های سنگ معدنی ریز می‌توانند سوراخ‌های شبکه را مسدود کنند. شبکه‌های فولادی ضدزنگ جداکننده‌های عالی هستند، زیرا آلیاژهای فولادی سطح صافی دارند که با مواد دیگر واکنش شیمیایی نمی‌دهند. از آنجایی که فولاد بسیار چکش‌خوار است، سیم‌های شبکه‌ای با قطر بسیار کوچک را می‌توان برای جداسازی محتویات سنگ معدنی ریزتر طراحی کرد.

ورق‌های سقف کارخانه‌های ذوب، به شدت در معرض دودهای اسیدی تشکیل شده به عنوان محصولات جانبی در طول فرآیند پالایش قرار می‌گیرند. در این شرایط هر فلز دیگر بر پایه کربن، به سرعت فرسایش می‌یابد. و استحکام خود را از دست می‌دهد، اما استنلس استیل این گونه نیست. سقف‌های فولادی ضدزنگ بر روی کوره‌های ذوب، از رسوب یا خروج گازهای مضر به محیط جلوگیری می‌کند.

با توجه به اینکه تمام ماشین‌ها و کانتینرها به طور مداوم در معرض مسدود شدن و چسبیدن ذرات فلزی هستند، تمیز نگه داشتن آنها چالش دیگری است. استنلس استیل چنین ذرات چسبنده‌ای را به راحتی شکست می‌دهد زیرا سطح آن صاف است و به راحتی تمیز می‌شود.

سایر کاربردهای فولاد ضدزنگ

فولاد ضدزنگ انقلابی در صنایع معدنی ؛ کاربردهای فولاد ضدزنگ به ماشین‌آلات محدود نمی‌شود، زیرا ظروف، میزها، نیمکت‌ها و سایر تجهیزات روزانه برای استفاده کارگران معدن نیز، باید بهداشتی و سبک باشند. از این رو، آنها از گریدهای مختلف استنلس استیل مانند ورق استیل ۳۰۴ ساخته شده‌اند.

در نهایت، ویژگی‌های اساسی استنلس استیل، به ویژه فولاد ضدزنگ ۴۱۰، مانند مقاومت در برابر خوردگی و دوام و پایداری، برای اکثر ماشین‌ها و اجزای درگیر در فرآیند استخراج، مناسب‌تر است.

همه کشورهای جهان در تلاشند تا محیط زیست خود را با استفاده از مواد قابل بازیافت و تکنیک‌های کم آلایندگی در بخش‌های صنعتی خود، کربن‌زدایی کنند. و هر تولید کننده فولاد ضدزنگ، نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند. 

آرتا استیل تهران متخصص واردات و توزیع انواع ورق های آلیاژی، استنلس استیل و فولاد ضدزنگ، میلگردهای استنلس استیل، لوله و پروفیل و ورقهای فنری، آمادگی خود را جهت همکاری و تأمین کلیه مقاطع فولادی و استنلس استیل به صنعتگران محترم اعلام می دارد. همچنین شما به راحتی می‌ توانید با کارشناسان ما تماس و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید .

دسترسی سریع به محصولات

میلگرد استیل | لوله استیل | استیل ضدزنگ | ورق نسوز | استیل ۳۰۴

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

صفحه فیسبوک | صفحه اینستاگرام | لینکدین | مای‌اسپیس | پینترست | یوتیوب | ویکی‌پدیا |

نظر دهید

Phone icon
Call Now Button